Förstasidan arrow Rating & resultat arrow Matchstatistik arrow Visa rekord
 
Avdelningar
 Förstasidan
 Om Scrabbleförbundet
 Vad är Scrabble?
 Nyhetsarkiv
 Rating & resultat
 Ratinglista
 Matchstatistik
indent Visa turneringar
indent Visa spelare
indent Visa rekord
indent Visa möten
indent Visa rullningar
indent Högsta dragpoäng
indent Högsta dragpoäng, böjningslistan
indent Visa vandringsdjur
 Administrera
 Scrabble-SM
 Turneringar
 Turneringsrummet
 Spela via datorn
 Spela på din ort
 Svenska Scrabblelänkar
 English Scrabble
 Fotoalbum
 Kontakta oss
 Forum
 Logga in
 Webbadmin

Visa rekord  

Välj turneringstyp
Visa matcher med
eller spelare med

Matcher med högst segerpoäng

1. Niklas Elmefjäll-Olov Lundström642 - 226 Turnering *PROBLEMÄLG 2006
2. Gunnar Andersson-David Lundin617 - 334 SM 2012
3. Stefan Lundqvist-Björn Ericson154 - 606 SM 2010
4. Gunnar Andersson-Mikael Brenning592 - 255 [XX] CVP
5. Nils Berner-Helena Detlof590 - 254 Gillet cup II 2003
6. Edoh Touyabah-Per Christensson196 - 583 Örebro Lokalmästerskap 2011
7. Maria Åslund-Alexander Forslund308 - 577 Stockholm Open 2006
8. Jannike Molander-Johan Berner256 - 576 GÅSKUPPEN 2007
9. Anita Mansnerus-Martin Bender231 - 571 SM 2011
10. James Lund-Jannike Molander571 - 211 Gillet Cup V 2006
11. Pia Mattsson-Zakarias Jonsson334 - 566 Scrabble Masters 2011
12. Anita Mansnerus-Jesper Åman287 - 564 Ålands Ärevördiga Öppna 2011
13. Inger Wingård-Måns Eriksson564 - 363 Uppsala Öppna 2010
14. Alexander Forslund-Oscar Edström563 - 321 SM 2009
15. Greger Nässén-Andreas Carlsson563 - 218 Stockholm Open 2004
16. Inger Wingård-Gunnar Andersson413 - 561 *K(VÄL)LSPIGG
17. Inger Wingård-Anita Marmell560 - 149 *BOSQUET Open 2010
18. Matilda Gnospelius-Martin Bender313 - 560 Mälarpirater Cup 2008
19. Johan Rönnblom-Gerd Forss559 - 294 SJ(ÄLV)HjÄLP Cup 2011
20. Matilda Ekman-Alexander Prytz Hedström274 - 559 DBS EXTREM 2009
21. Caitlin Mooney-Erika Jonés329 - 559 DBS 3 2007
22. Henrik Fröjmark-Emma Björkman559 - 292 Dazumal Cup 2003
23. Nils Berner-Patrik Grönvall558 - 309 SM 2011
24. Paul Eberhardsson-Maria Åslund556 - 266 SM 2013
25. Maria Kennegård-Eva Hedman200 - 556 SM 2011
26. Björn Ericson-Roland Olsson555 - 341 Scrabble Masters 2014
27. James Reimdal-Gunnar Andersson297 - 555 KATTFOT Cup 2008
28. Andreas Bernberg-Roland Olsson284 - 554 Hjalmarcup 2010
29. Birgitta Ländin-Sofia Blomberg554 - 262 ER Cup 2002
30. Jonathan Ljungberg-Paul Eberhardsson553 - 391 Göteborg Open 2014
31. Daniel Domert-Madelene Bäckström552 - 264 (LOPP)MARKNAD
32. Lisa Blohm-Henrik Jonés552 - 338 Mälarpirater Cup 2006
33. Pia Sjöblom-Martin Bender269 - 550 SM 2009
34. Pia Sjöblom-Gerd Forss290 - 549 LÅNGVIK CUP 2011
35. Anna Andersson-Stefan Sjöblom548 - 281 Aura Cup 2009
36. Matilda Gnospelius-Alexander Prytz Hedström278 - 548 Stockholm Open 2009
37. André Ling-Johan Eriksson546 - 268 SM 2009
38. Greger Nässén-Gerd Forss275 - 546 Aura Cup 2008
39. Tea Fogelström-Inger Wingård231 - 545 *BOSQUET Open 2010
40. Elisabet Claezon-Mikael Ström190 - 545 Aura Cup 2007
41. Anita Marmell-Jonathan Ljungberg257 - 544 Katthjälparcupen 2014
42. Gerd Forss-Stefan Asikainen544 - 122 Wasabi Cup 2010
43. Inger Wingård-Per Persson543 - 287 SMAKLÖS SKAMLÖS
44. Johannes Åman Pohjola-Inger Wingård280 - 543 SOLODAN(S) 2010
45. Susanna Niklasson-Johan Berner390 - 543 Göteborg Open 2008
46. Elof Hansjons-Måns Eriksson222 - 542 Stockholm Open 2007
47. Åke Qvarfordt-Tord Eriksson319 - 540 Skål CUP 2013
48. Henrik Johansson-Jussi Pohjola537 - 219 SM 2013
49. Sonny Apoy-Marianne Mattsson537 - 233 SM 2012
50. Inger Wingård-William Ekelöf537 - 200 IGELK(O)TT 2009

 


© Svenska Scrabbleförbundet